Wielkanocne ozdoby na stole – czas na dekoracje!

0

Zbliża się Wielkanoc, czyli czas na rodzinne spotkania przy suto zastawionym stole. Liczy się tu przede wszystkim odpowiednia oprawa, aranżacja oraz dodatki. Oprócz tego warto postawić na specyficzną, świąteczną kolorystykę. Jedna obowiązuje na Boże Narodzenie, inna zaś na Wielkanoc. Urządź odpowiednio przygotowany stół wielkanocny!

Odpowiednia kolorystyka

W przypadku stołu wielkanocnego przede wszystkim liczy się kolorystyka. Tutaj możemy w przeciwieństwie do Bożego Narodzenia postawić na żywe, ostre kolory, które przywołują na myśl wiosenne klimaty. Przede wszystkim stawiamy tutaj na zieleń oraz żółcie. Świetnie komponuje się także pomarańcz, róże czy po prostu pastele.

Obrusy Nanaelo Obrus kwadratowy FOLKLOR ŁOWICKI 1 100 x 100

Dobrze jest postawić także na kwiaty, które są bardzo charakterystyczne dla wiosny. Roślinne motywy będą idealnym rozwiązaniem nie tylko na stół, ale również i na parapet czy w inne miejsca. Warto postawić na stole żywe kwiaty – zarówno cięte żonkile, jak i umieszczone w doniczkach hiacynty.

Dodatki na stół

Całą kompozycję na wielkanocnym stole budują przede wszystkim gustowne dodatki. Warto więc postawić na odpowiednie motywy, jak wielkanocne baranki, kurczaczki czy słodkie króliczki. Ponadto znakomitym rozwiązaniem będą też dodatki:

  • podkładki na stół mogą świetnie zastąpić obrusz bądź bieżnik, jeśli nie chcemy umieszczać ich na naszym stole. Świetnie dopasujemy je do każdego wnętrza, dzięki czemu stworzymy jedyną w swoim rodzaju wielkanocną ozdobę
  • zastawa stołowa to nieodzowny element każdego świątecznego stołu, ważne aby była w pełni skompletowana – należy postawić na pasujące do siebie kształtem i kolorem elementy zastawy – zarówno na szkło, akryl czy stal.

Jeżeli poza dodatkami, szukasz zupełnie nowego stołu polecamy stronę WytwornyStol.pl