Stół rustykalny – w jaką zastawę zainwestować?

0

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zastawa to podstawa naszego stołu. To ona pozwala podać posiłek, ale stanowią także jego elegancki dodatek i wprowadzają klimat. Dlatego też warto zainwestować w stylizowane modele, które sprawdzą się wszędzie. Dobrym rozwiązaniem będzie zastawa w stylu rustykalnym, która łączy w sobie nieco stylu skandynawskiego, ale przede wszystkim regionalny, folklorystyczny charakter!

Czas na powrót drewna!

To, co bez wątpienia kojarzy się z zastawą rustykalną to drewno. Powinno ono być surowe – mieć zarysowane słoje oraz niedoskonałości. To właśnie wygląda znakomicie. Dobrze postawić na lokalne gatunki drewna. Przede wszystkim w domu warto zainwestować w drewniane sztućce, które sprawdzą się nie tylko w rustykalnych kuchniach. Przede wszystkim są one doskonałe do patelni teflonowych, których powierzchni nie rysuje ani nie niszczy w inny sposób. Dodatkowo z drewna wykonuje się także płaskie nożyki do masła, specjalne łyżki – gwiazdki do miodu, ale też i wiele innych – specjalne łopatki do obracania na patelni, wałki, ucieraczki.

Miski i półmiski Dekoria Misa Baru drewniana 40cm

Oprócz tego wszystkiego – w zastawie rustykalnej powinny znaleźć się także drewniane miski i talerzyki. Służą one do podawania „suchych” potraw, jak sałata, owoce, ciasto czy deska serów. Nie nadają się do zup, jednak idealnie będą spełniać rolę pater czy czegoś do serwowania jedzenia. Warto przed zakupem sprawdzić, czy są one odpowiednio wygładzone i lakierowane – aby były bezpieczne i nadawały się do serwowania jedzenia.