Stół rustykalny – w jaką zastawę zainwestować? Cz. II

0

Wiadomo już, że w przypadku stołu rustykalnego znakomitym wyborem jest drewno. Świetnie nadaje się jako talerze do podawania potraw, ale też i coś na napoje lub sztućce. Jednak samo drewno to nie wszystko. Króluje tutaj również modna ostatnio wiklina, która znakomicie pasuje do stylu rustykalnego oraz kamionka!

Polska wiklina

Wiklina zdecydowanie kojarzy się z wiejskim stylem zwłaszcza w kuchni. Nie nadaje się rzecz jasna na talerze czy sztućce, ale będzie przepięknym elementem dekoracyjnym. Można z niej wykonywać chlebaki, pojemniki na owoce, podkładki na stół czy tace. Dzięki temu w prosty i naprawdę dość oczywisty sposób wprowadzimy do domu styl rustykalny. Oprócz tego z wikliny wykonuje się również osłonki na kubki – szklane oraz metalowe. Wyglądają znacznie lepiej niż modele plastikowe. Dodatkowo są subtelniejsze i tańsze.

Typowa kamionka

Inne naczynia Zakład Ceramiki Szlachetnej Kwiatek Garnek kamionkowy FOLK 1,8 l 09258

Kamionka silnie kojarzy się z polskim stylem rustykalnym. Dostępna jest przede wszystkim na wsiach, gdzie kisi się ogórki czy kapustę. Dodatkowo z kamionki wykonuje się również miski i kubki, ale tez talerzyki czy garnki do gotowania. Dziś znajdziemy także bardzo nowoczesne elementy kamionkowe, które możemy wprowadzić do naszej kuchni. Są to maselniczki, imbryki, dzbanki na sos czy śmietanę, ale tez bulionówki czy rondelki. Zaletą kamionek jest to, że może być ona różnokolorowa, stosowana w praktycznie każdej sytuacji. Jeśli decydujemy się na model wykonany ręcznie – pamiętajmy, by sprawdzić czy można korzystać z niego w zmywarce, albowiem nie zawsze dobrze to służy naszej zastawie.