Jak pozbyć się tłuszczu z okapu?

0

Okapy kuchenne to urządzenia, które znajdziemy w wielu domach. Nie są jeszcze tak popularne, że decyduje się na nie każdy. Niektórzy traktuje je wyłącznie jako ozdobę, a to błąd. To przede wszystkim urządzenie służące do oczyszczania powietrza z tłuszczu, zapachów oraz nadmiaru wilgoci powstałych w trakcie codziennego gotowania. Jak wszystko w domu, tak i okap, aby służył nam długo i wydajnie, wymaga poprawnego zadbania. Jak pozbyć się tłuszczu z okapu?

Jak skutecznie poradzić sobie z tłuszczem?

Istnieje wiele poradników na temat tego, jak poprawnie wyczyścić kuchenny okap. Problem w tym, że istnieje o wiele gorszy brud niż ten w postaci kurzu – jest nim tłuszcz. Lepki i ciężki do zmycia osadza się nie tylko na powierzchni okapu, ale przede wszystkim w filtrze. Wtedy zwykła szmatka z wodą, a nawet część środków czyszczących nie wystarczą. Należy więc sięgnąć po inne metody walki z brudem. Tłuszcz jest dość oporny, dlatego sprawdzone sposoby mogą okazać się najlepsze! 

Jak pozbyć się tłuszczu z okapu?

Są dwa skuteczne sposoby na pozbycie się tłuszczu z okapu kuchennego. Pierwszy sprawdzi się świetnie przy czyszczeniu filtra. Sztuczka polega na dodaniu do dużego garnka z wrzącą wodą ½ szklanki sody oczyszczonej – środek dodawaj stopniowo, ponieważ jest on wysoce pieniący się. Po odczekaniu aż piana opadnie oraz wymieszaniu mikstury, można do niej włożyć wcześniej zdemontowany, brudny filtr naszego okapu. Przedmiot należy pozostawić w roztworze na maksymalnie 5-10 minut. Na koniec wystarczy wyjąć filtr, dokładnie go wytrzeć i z powrotem zamontować na swoje miejsce .

Czyszczenie - jak pozbyć się tłuszczu z okapu?

Drugi sposób to istna walka tłuszczu z tłuszczem przy wykorzystaniu oliwy z oliwek. Nanieś na papierowy lub materiałowy ręcznik niewielką ilość tłuszczu, a następnie przystąp do oczyszczania brudnej powierzchni – rób to okrężnymi ruchami dłoni. Na sam koniec przetrzyj okap za pomocą czystego ręcznika papierowego i gotowe. Oliwa z oliwek skutecznie wchłania tłuszcz i jest przy tym całkowicie bezpieczna dla naszych dłoni. Szukasz profesjonalnych środków do czyszczenia okapu? Sprawdź dostępne na Okazje.info