Pora na creme brulee – zobacz, czego potrzebujesz!

0

Creme brulee to znakomity deser, który nie każdy lubi! Najlepiej smakuje na zimno… jednak karmelizowany na wierzchu cukier powinien być gorący. Dzięki temu deser jest po prostu wybitny. Wykonuje się ze śmietanki, żółtek jajek oraz cukru. Cały wierzch pokryty jest cudownie karmelizowanym cukrem… i to właśnie jest creme brulee! Zobacz, jakich akcesoriów potrzebujesz, by przygotować to przepyszne danie.

Palnik do creme brulee

Orion Palnik Do Creme Brulee Black 10359

Przygotowanie creme brulee mogłoby się wydawać sztuką. Jednak sekret tkwi w odpowiednim karmelizowaniu cukru. Tutaj z pomocą przychodzi Orion Palnik Do Creme Brulee Black 10359. Idealnie popiecze cukier, ale także i np. skórkę mięsa. Świetnie nadaje się w kuchni nie tylko podczas przygotowywania deserów. Posiada regulowaną długość oraz moc płomienia. Dzięki temu możesz go używać do różnych celów. Dodatkową zaletą tego palnika jest to, że można go wielokrotnie napełniać gazem do zapalniczek.

Palnik z miskami w zestawie

Palnik do creme brulee

Creme brulee podaje się w specjalnych małych miseczkach wyglądających jak tarteletki. I tutaj przychodzi z pomocą Kuchenprofi Palnik do creme brulee, który w zestawie ma 4 miseczki. Palnik znakomicie nadaje się do karmelizowania cukru-, zapewniając chrupką warstwę na wierzchu każdej z dostępnych w zestawie misek. Oprócz tego posiada możliwość regulacji płomienia, a także zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Może być ponownie napełniony butanem. W zestawie są kokilki, czyli specjalne miseczki, niezbyt wysokie, w których idealnie mieści się!