Pomysły na aranżację kuchni

0

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez takich urządzeń jak zlewozmywak, kuchenka czy lodówka. Stanowią one podstawę dobrze urządzonego miejsca, gdzie gotuje się posiłki. Co jednak zrobić, aby kuchnia była ciepła i przyjazna dla oczu? Można ją urozmaicić i wzbogacić o kilka cennych drobiazgów. Zaliczają się do nich ręcznie malowane donice na parapet, designerskie magnesy na lodówkę lub inne elementy, które wprowadzić mają domową atmosferę dopasowaną do stylu i wystroju kuchni. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na zagospodarowanie kuchni.

Kuchnia w stylu angielskim

Chcesz urządzić kuchnię w ciepłym stylu? Wybierz styl angielski! Przed rozpoczęciem pracy nad dekorowaniem i zagospodarowaniem kuchni, należy sobie uświadomić, czym jest owy styl angielski i jaka jest jego charakterystyka. Wiedza na ten temat pomoże przy poprawnym wyborze materiałów, kolorów, mebli oraz dodatków, które będą stanowić miłe urozmaicenie dla całości kompozycji.

Przytulne wnętrze z charakterem – w miejscach o takiej aranżacji wszystko jest niezbędne. Oznacza to, że każdy element wyposażenia pomieszczenia ma swoje miejsce, zastosowanie i przeznaczenie. Podstawę kuchni urządzonej na styl angielski stanowić będą drewniane panele, dobrze komponujące się z nimi eleganckie meble kuchenne (najlepiej drewniane), tapety bądź płytki na ścianach w jasnych, pastelowych odcieniach, stół oraz krzesła z miękkimi poduszkami na siedzeniach.

Urządzanie - pomysły na aranżację kuchni

Eleganckie meble kuchenny powinny posiadać mnóstwo szafek, szuflad, półek i przegród. Podobnie jak charakterystyczne jasne pastelowe kolory oraz drewno są jedna z podstawowych cech stylu angielskiego. W trakcie urządzania kuchni ważny jest odpowiedni dobór zlewu. Dobrze by było, aby jego design był lekko wzorowany na styl retro – mowa tutaj o kurkach, które swoim kształtem powinny przypominać dźwignie lub być wykonane z materiału imitującego marmur lub kość słoniową. Dla lepszego odzwierciedlenia stylu angielskiego, miejsce pod zlewozmywakiem można zakryć kwiecistą zasłonką z lekkim marszczeniem u góry.

Dla lepszego efektu końcowego, a więc tuż po zakończeniu aranżowania kuchni, warto pomyśleć o dodatkach. Interesującym rozwiązaniem są ręcznie robione i malowane donice na parapet, a w nich kolorowe kwiaty. Po nich można pomyśleć nad serwetami na stół oraz ściereczkami, a także o porcelanowym zestawie filiżanek wraz z czajnikiem.

Kuchnie z pomysłem

Pomysł na aranżację kuchni wcale nie musi, a nawet nie powinien, ograniczać się do jednego stylu aranżacji. Istnieje kilka innych, w tym prowansalski, industrialny, skandynawski, a także retro. Przed podjęciem decyzji, na który z nich postawić, dobrze jest dowiedzieć się, czym się charakteryzują. Aby tego dokonać, warto przejrzeć katalogi z meblami, strony internetowe, blogi poświęcone tematyce aranżacji wnętrz, ewentualnie poprzeglądać zdjęcia lub wizualizacje 3D z różnymi projektami pomieszczeń. Ma to oczywiście służyć jako pomoc przy podjęciu decyzji, na jaki styl kuchni warto postawić.