Letnie wypieki – wybierz odpowiednie blachy!

0

Lato – słodki zapach unoszący się w powietrzu… szarlotka, ciasto z owocami. Pyszne i domowe! Czas na smakowite przetwory i przepyszne, słodkie ciacha, które będą kusić wieczorami! Nikt jednak nie upiecze ich bez odpowiedniej, dobrze dobranej blachy lub tortownicy. Jaką wybrać, aby ciasto zawsze wyszło doskonałe?

Smakowite babeczki i muffiny

Formy do pieczenia Tortownica z wyjmowanym dnem BIRKMANN EASY BAKING CZARNA 20 cm - rabat 10 zł. Zobacz!

Obecnie panuje moda na smaczne, kruche przekąski w formie muffin. Są one doskonałe zarówno na słodko, jaki wytrawnie. Niezależnie od tego, jakie chcemy przyrządzić – najlepszym rozwiązaniem będą specjalne blaszki, które pozwalają jednocześnie przygotować nawet 12 ciasteczek. Wiele blach posiada już silikonowe wkładki, które zdecydowanie ułatwiają wyciąganie muffinek.

Wszelkiego rodzaju smakowite torty i biszkopty

Inmet BABKA 00311

Jakie ciasto znakomicie sprawdzi się latem? Wszelkiego rodzaju biszkopty i doskonałe kruche tarty z owocami. Są idealne na tę porę roku, a dodatkowo można do nich użyć świeżych, smakowitych sezonowych owoców. Na jakie blachy warto postawić? Przede wszystkim w każdym domu przyda się tortownica, najlepiej taka z rozpinanym pierścieniem, który ułatwia wyjmowanie, ale także i krojenie ciasta. Dostępne są modele okrągłe, czyli najbardziej klasyczne tortownice oraz prostokątne. Dobrze jest postawić na te blachy,które posiadają powłokę nieprzywierającą oraz o ceramicznym dnie lub takim z blachy ocynkowanej.

W tortownicy bez przeszkód możemy przygotować smakowite ciasta, ciasteczka, biszkopoty czy torty. Modele z lekko falowanym dnem sprawdzą się głównie podczas pieczenia tortów.