Kuchenne akcesoria – maszynka do jajek na miękko

0

 

Czy wierzysz w to, że można przygotować idealne jajko na miękko? Wszystko jest możliwe! Istnieją takie kuchenne akcesoria, z pomocą których można zrobić absolutnie wszystko. Czas powiedzieć przegotowanym jajkom, które zamiast ciekłego żółtka są zbite w całość. Prawda jest taka, że wiele osób naprawdę ma problem z przygotowaniem tej (wydawałoby się banalnej) potrawy. Zamiast inwestować w kolejne czasomierze, rondelki czy inne gadżety – czas postawić na przyrząd do gotowania jajek na miękko. Pora na maszynkę do jajek zwaną także… jajowarem!

Maszynka do jajek na miękko – co to takiego?

Maszynka do jajek to nic innego, jak po prostu jajowar. To specjalnie przygotowany sprzęt AGD, który naprawdę sprawdzi się w każdym domu. Służy do przygotowywania jaj na twardo oraz miękko. Zdecydowanie upraszcza proces przygotowywania śniadania. Zaoszczędza także nasz czas! Nie musimy już stać na garnkiem i zastanawiać się „czy to już”. Odpowiednia maszynka do jajek to akcesorium kuchenne, które zawsze zapewni nam potrawę o idealnej twardości.

Akcesoria kuchenne do przygotowywania jajek

Jajowary przede wszystkim składają się ze specjalnej płyty grzewczej. Posiada ona miejsca do umieszczenia w nich stabilnie stojących jajek. Dodatkowo ma też przykrywkę. Najczęściej ten przyrząd do gotowania jajek nie tylko na miękko wykonuje się z metalu szlachetnego lub tworzywa sztucznego o wysokiej jakości. Urządzenie podłączamy do prądu i ustawiamy „stopień gotowości jajka”. Po ugotowaniu najczęściej usłyszymy sygnał dźwiękowy, a sam sprzęt wyłączy się. Co najciekawsze – droższe, lepsze modele posiadają możliwość utrzymywania ciepła wewnątrz danego modelu urządzenia. W zależności od wielkości sprzętu możemy jednorazowo ugotować od 3 do nawet 8 jajek.

Przyrząd do gotowania jajek na miękko – przegląd modeli

Severin EK 3051

Szukając idealnego jajowaru bez wątpienia warto zajrzeć tutaj: http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/jajowary/. Jeśli jednak zastanawiasz się nad konkretnym urządzeniem – sprawdź nasz przegląd najpopularniejszych modeli. Jednym z takich urządzeń jest jajowar Severin EK 3051.To model znanej i cenionej niemieckiej marki. Posiada moc 400 W oraz pojemność pozwalającą na jednorazowe przygotowanie 6 jaj. Dodatkowo przezroczysta pokrywa pozwala doglądać jajek, a sama obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa. Wewnątrz znajdziemy grzałkę pokrytą specjalną powłoką ułatwiającą czyszczenie urządzenia. Model ma także przycisk włączający i sygnał dźwiękowy, który oznajmia zakończenie gotowania.

First Austria FA 5115

Inną ciekawą maszynką do gotowania jaj na miękko jest jajowar First Austria FA 5115. To świetne kuchenne akcesorium, które pozwala na przygotowanie jednorazowo nawet 7 jajek! Jego moc wynosi 350 W. Całość wykonana jest ze stali szlachetnej, sama zaś obudowa jest termoizolująca. Najważniejszym plusem tego urządzenia jest wysoka jakość oraz precyzja w przygotowywaniu jajek. Na dole urządzenia znajduje się specjalna szpilka do przekłuwania skorupek. Grzałka zaś pokryta jest specjalnym materiałem, który znacznie ułatwia czyszczenie. Sygnał dźwiękowy, w który wyposażona jest ta maszynka do gotowania jajek daje znać, gdy gotowanie jest zakończone.